TKY, 1994 tarihli ISO 8402’de şu şekilde tanımlanmaktadır: (Miyauchi, I., 1999)
“Bir kuruluş içinde kaliteyi odak alan, kuruluşun bütün üyelerinin katılımına dayanan, müşteri memnuniyeti yoluyla uzun vadeli başarıyı amaçlayan ve kuruluşun bütün üyelerini ve topluma uyum sağlayan yönetim yaklaşımı.”
Bugün TKY, kalite kontrol ve standartlara uyum ötesinde bir kavramdır. Başta sadece ürünün kalitesine önem veren kalite kontrol, değişen şartlara paralel olarak işletmede tüm birim ve süreçlerinde kalitenin elde edilmesi şeklinde gelişmiştir. Bu bağlamda ürün ve hizmetin kalitesi, problem çözme teknikleri, müşteri tatmini, süreçlerin kalitesi gibi kavram ve tekniklere önem verilmiştir.

TKY şemsiyesi

Sitemizde bulunan e-kitaplar başta olmak üzere tüm kaynaklar internetten sağlanmıştır ve tanıtım amaçlı kullanılmaktadır, hiçbir şekilde bizim sunucumuzda barınmamaktadır. Yasalara göre “Uyar Kaldır” prensibini benimsemiş olarak hizmet vermektedir. Telife konu olan materyali bizlere mail yoluyla bildirmeniz durumunda 3(üç) gün içerisinde sitemizden kaldırılır. Sitemizi kullanarak her türlü sorumluluğu kabul etmiş sayılırsınız. Soru, sorun ve telif bildirimi gibi durumlar için aşağıdaki mailden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM MAIL